the Bridge re-boot camp for teachers

PEDAGOGICAIKU

I don´t teach students

I don´t even teach course books

What I teach is me.

Vzdelávať znamená otvárať myseľ, rozširovať obzory a „spochybňovať“ pravdu. Svet sa neustále mení a tým nás núti nepretržite napredovať. Tak ako mnohé povolania, i učiteľská profesia si vyžaduje časté kultivovanie osobnostných predpokladov a zručností. Existuje množstvo príležitostí, ktorými môžeme obohatiť svoj profesijný rast. Jednou z nich je i vzdelávanie prostredníctvom *CPD (continuing professional development ꓿ celoživotný profesný rozvoj)na ktoré sa zameriava aj The Bridge Reboot Camp.

The Bridge Reboot Camp ponúka:

  • Skvelé workshopy, ktoré Vám poriadne vytrénujú myseľ
  • Jógu, ktorá Vám každé ráno pohladí dušu a osvieži telo
  • Výborné jedlo, ktoré blahodárne vplýva na Váš organizmus
  • Malebné prostredie plné inšpiratívnych ľudí s jedinečnou atmosférou (http://zajezka.sk/en)
  • Medzinárodný tím profesionálnych učiteľov a trénerov

Stať sa lepším učiteľom znamená nielen schopnosť zhodnotiť, čo sa deje vo Vašej triede, ale i schopnosť zamyslieť sa a mnohokrát i prehodnotiť svoj prístup k životu. Vzdelávať ľudí neznamená iba ovládať rozličné druhy metodiky a prácu s technológiami, znamená to hlavne pochopiť a porozumieť učeniu z pohľadu študenta.

Ak budeme rešpektovať jednotlivé rozdiely a začneme k študentom pristupovať v prvom rade ako k ľudským bytostiam, umožníme im tým aj prevziať zodpovednosť za svoj proces vzdelávania sa a osobnostného rastu. Iba tak môžeme dosiahnuť vzdelávanie, ktoré popisujeme vyššie.

Nesmieme ale zabúdať na seba samých, preto sa *CPD zameriava na našu myseľ, telo i dušu. Cieľom workshopu je nielen vyzbrojiť Vás odvahou a ochotou vyskúšať si najnovšie techniky a nápady v praxi, ale zároveň Vás aj príjemne uvoľniť a naplniť elánom a dobrou náladou.

The Bridge Reboot Camp má program zostavený tak, aby mnohé z vyššie uvedených princípov boli jeho súčasťou, vrátane jógy, meditácii, zdravého vegetariánskeho jedla, aktívnych workshopov a praktických i večerných aktivít.

Cieľom nášho „reboot“ campu je nabiť Vás energiou a vyzbrojiť Vás kreatívnymi nápadmi, aby ste mohli odštartovať nový školský rok rázne, odhodlane a s nadšením.

Viac informácií o letnej škole pre učiteľov nájdete na stránke: www.teachertrainingcentre.com 

*HAIKU by Rakesh Bhanot

*CPD: continuing professional development ꓿ celoživotný profesný rozvoj