Kontakt

Adresa

Vzdelávacie centrum Zaježová
Polomy 20
962 63 Pliešovce

Informácie a rezervácia termínu pre semináre, školské výlety, meditačné ústranie

Martin Cerovský
zajezova@zivica.sk
0917 517 267

Ako nás nájdete

 

GPS súradnice centra

N 48° 27' 6" 
E 19° 13' 23"

Cesta autobusom

Jediný priamy spoj zo Zvolena do Zaježovej ide o 6:10 a 15:45 hod z nástupišťa č.15 (treba pozerať Pliešovce-Zaježová, inak všetky autobusy odchádzajúce z tohto nástupišťa prechádzajú cez Pliešovce). Zvolenská autobusová stanica je hneď oproti vlakovej. Okrem týchto priamych spojov medzi Zvolenom a Zaježovou vždy budete musieť prestúpiť v Pliešovciach.

Ďalší spoj, ktorým sa môžete doviezť zo Zvolena do Zaježovej, ale s prestupom v Pliešovciach je o 11:00 a 13:45. Všetky tieto spoje premávajú len cez týždeň. Pre vyhľadanie konkrétneho spoja na Zaježovú (alebo zo Zaježovej do Zvolena) odporúčame použiť túto stránku.

Cesta autobusom zo Zvolena do Zaježovej trvá asi hodinu. Ak idete na Polomy, pýtajte si v autobuse do Zaježovej lístok na zástavku Bosákovci a povedzte šoférovi, aby vám tam zastavil aj bez zvonenia, lebo neviete, kde to je. Zo zastávky pokračujte po odbočke doprava od hlavnej cesty a asi po 15 - 20 minútach chôdze uvidíte prvý dom na pravej strane, asi 100 m od cesty po ktorej ste išli. To je váš cieľ. Po ceste nájdete aj značky, ktoré vás budú viesť.

Cesta autom

Do Zaježovej sa môžete dostať zo západu cez Pliešovce, alebo od východu cez Vígľaš. Cesta cez Pliešovce je približne rovnako dlhá ako cez Vígľaš, avšak oveľa náročnejšia na orientáciu, preto vám odporúčame druhú možnosť.

Zo Zvolena choďte smerom na Košice a za dedinkou Vígľaš odbočte vpravo smer Slatinské Lazy. Po vojdení do Slatinských Lazov odbočte po 500 m, pri autobusových zastávkach vpravo z hlavnej cesty. Po prejdení Slatinskými Lazmi a Vígľašskou Hutou/Kalinkou pokračujte ďalej cca 7-8 km kým sa dostanete za sedlo. Je tam tabuľa "Víta vás Zaježová", vďaka ktorej spoznáte, že ste v Zaježovej. Ak máte namierené na Polomy, prejdite asi 5 km pomedzi roztrúsené domy a po tom ako miniete družstvo na pravej strane odbočte z hlavnej cesty vľavo. Prvý dom napravo asi 100 m od cesty je vašim cieľom. 

Pokiaľ sa predsa rozhodnete ísť cez Pliešovce, dajte si pozor na rázcestiach za touto dedinou. Tabule sú zmätočné, riaďte sa podľa toho, že vždy treba ísť vľavo (smer Slatinské Lazy, Zaježová). Na začiatku Zaježovej je uvítacia tabuľa. Ak idete na Polomy, na prvej odbočke choďte vpravo a potom až kým neuvidíte prvý dom 100 m napravo od cesty.