Tím vzdelávacieho centra

Atmosféru centra vytvárajú od srdca ľudia žijúci v Zaježovej a blízkom okolí.

Martin Cerovský

vedúci Vzdelávacieho centra Zaježová

Do Zaježová prišiel po prvýkrat ešte ako stredoškolák na kurz hlinených omietok a od vtedy sa sem začal vracať pravidelne. Počas štúdia na Fakulte ekológie a environmentalistiky vo Zvolene absolvoval vo Vzdelávacom centre Zaježová doplnkové štúdium na Sokratovom inštitúte, neskôr tu začal brigádnicky pracovať ako lektor. Po skončení vysokej školy pracoval vo zvolenskej kancelárii Živice ako koordinátor projekt Eko Alarm.

Vo februári 2019 odišiel z dediny na lazy a stal sa vedúcim Vzdelávacieho centra Zaježová.

0917 517 267 zajezova@zivica.sk cerovsky@zivica.sk 

Martin Šlauka

technický správca, čajovník a záhradník

Žije v Zaježovej cca od roku 2000 a bol súčasťou tímu zberného dvora obce Pliešovce spolu s Igorom Chyrom a ďalšími novolazníkmi. Dlhšie obdobie spravoval potravinovú banku v Zaježovej a staral sa o chod Zaježovskej školy. Život v Zaježovej si spestruje brigádami v zahraničí. Medzi širokými záujmami, spolu so záujmom o alternatívne technológie, je aj snaha dať veciam druhý  život, aj keď nie vždy úspešná.

0918 301 664  slauka@zivica.sk

 

 

Lenka Banasová

finačná manažérka a kuchárka 

S centrom som prepojená už od roku 1999 keď som s rodinou prišla žiť do Zaježovej. Vtedy sme veľa dobrovoľníčili a organizovali víkendovky a tábory zamerané hlavne na tradičné remeslá. V rokoch 2009 - 2014 som bola jednou zo zakladateľov, spoločníkov a konateľov firmy Čarovar s.r.o., ktorá zabezpečovala a stále zabezpečuje stravu v centre.

Po ročnej prestávke som sa znova začlenila do tímu a momentálne mám na starosti financie a varenie, kde sa snažím spríjemniť našim návštevníkom ich pobyt chutnou vegetariánskou stravou. Dúfam a verím, že väčšina z nich bude odchádzať z centra spokojná a mnohí sa k nám radi vrátia aj kvôli výbornej a zdravej strave. 

Od jari do neskorej jesene trávim doma veľa času v záhradke. Milujem záhradkárčenie, je to pre mňa zábava, relax a pohladenie po duši.

0917 056 308  carovar@zivica.sk

Vladimír Milo

kuchár a sprievodca pobytov v tme

Moje pôsobenie v centre je spojené s príchodom na Zaježovú. Bol som jedným zo zakladateľov Čarovar s.r.o. a pri rekonštrukcii centra som okrem iného zo starého humna vybudoval a neskôr prevádzkoval čajovňu. Momentálne sa venujem už iba kuchyni, kde práca v nej pre mňa znamená aj prácu na sebe. Snažím sa držať slov jednej prednášajúcej na centre, že našou úloha je prinášať na toto miesto radosť. A ak sa mi to darí a nielen v práci, tak viem že som stále na správnom mieste.

0905 460 850  milo@zivica.sk

Dagmar Milová

kuchárka a čajovníčka 

Od mladosti má zaujímala zdravá strava a keď som stala mamičkou, tak som sa do varenia pustila naplno. Bola som veľmi šťastná, keď som dostala príležitosť uplatniť moje hobby v kuchyni na centre a od roku 2009 som varila v tíme Čarovaru. Momentálne sa do centra vraciam po štvorročnej materskej dovolenke (už opäť ako trochu iný človek), tak som sama zvedavá, akými chuťami vás budem sprevádzať. Okrem varenia milujem život, mojich troch chlapov, prírodu, chôdzu na dlhé trate, ezoterické a filozofické debaty, duchovnú literatúru a prácu na sebe.

milova@zivica.sk

 

Monika Mihálová

kuchárka a záhradníčka

Môj príchod na Zaježovú je spojený s mojimi školopovinnými detvákmi a Zaježovskou školou. Vďaka tomu som mohla objaviť Vzdelávacie centrum - miesto uprostred prírody, dýchajúce neopísateľnou atmosférou, miesto, kde sa dá zastaviť a žiť. A tak tu žijem a pracujem od roku 2016 v tíme skvelých ľudí a priateľov. Mám na starosti upratovanie priestorov a milujem prácu v našej doslova "začarovanej" kuchyni. Voľný čas trávim so svojou rodinou, mám rada kone, psy, mačky a kamene, a tak trochu zabŕdam do štúdia homeopatie.

mihalova@zivica.sk

Petra Bodnárová

kuchárka a záhradníčka

Od detstva milujem prírodu vo všetkých jej podobách. Blízky vzťah ku zvieratám sa pretavil do mojej vášne pre kone, spätosť s rastlinnou ríšou do starostlivosti o záhrady centra a do tvorenia s bylinkami, kvetmi a inými darmi prírody v rámci rôznych aktivít a workshopov na centre. Do Vzdelávacieho centra na Zaježová ma priviedla moja sestra Monika Mihálová, kde znovu nájdenú lásku ku ľuďom miešam, varím a chutne korením životom v kuchyni centra.

Vo voľnom čase s rešpektom ku koreňom a tradíciám  tvorím harmonické aranžmány a suveníry z prírodného materiálu, a to spôsobom šetrným k životnému prostrediu. 

Som rozvedená mamina troch synov, ktorí ma učia plne prebrať zodpovednosť za svoj život, slobodu a v rámci svojej životnej témy nastavovať si zdravé hranice, a tak sa oslobodzovať od závislosti a manipulácie vo vzťahoch.

bodnarova@zivica.sk