Tím vzdelávacieho centra

Atmosféru centra vytvárajú od srdca ľudia žijúci v Zaježovej a blízkom okolí.

Martin Cerovský

vedúci Vzdelávacieho centra Zaježová

Do Vzdelávacieho centra Zaježová som prišiel prvýkrat ešte ako stredoškolák v roku 2008 na kurz hlinených omietok a od vtedy som sa sem začal vracať pravidelne. Počas štúdia na Fakulte ekológie a environmentalistiky vo Zvolene som na centre absolvoval doplnkové štúdium na Sokratovom inštitúte. Od roku 2015 som tu začal brigádnicky pracovať ako lektor školských programov a firemných tímbildingov. Po skončení školy som pracoval vo zvolenskej kancelárii Živice ako koordinátor projekt Eko Alarm, ktorý bol zameraný na triedenie a minimalizáciu odpadu v slovenských školách.

Vo februári 2019 som odišiel z mesta a stal som sa vedúcim Vzdelávacieho centra Zaježová. Na centre chcem vytvárať najmä slobodný priestor na hru a učenie detí. Taktiež chcem využívať všetky skúsenosti, ktoré som získal počas rokov pôsobenia v Slovenskom skautingu, do ktorého ma priviedla v 11-tich rokoch túžba po spaní v lese.

0917 517 267, zajezova@zivica.sk 

Martin Šlauka

pomocník na centre, čajovník, kurič, údržbár, záhradník

 

0918 301 664 , carovar@zivica.sk

Vladimír Milo

kuchár, pomocník na centre

Moje pôsobenie v centre je spojené s príchodom na Zaježovú. Bol som jedným zo zakladateľov Čarovar s.r.o. a pri rekonštrukcii centra som okrem iného zo starého humna vybudoval a neskôr prevádzkoval čajovňu. Momentálne sa venujem už iba kuchyni, kde práca v nej pre mňa znamená aj prácu na sebe. Snažím sa držať slov jednej prednášajúcej na centre, že našou úloha je prinášať na toto miesto radosť. A ak sa mi to darí a nielen v práci, tak viem že som stále na správnom mieste.

carovar@zivica.sk

Lenka Banasová

finačná manažérka a kuchárka 

S centrom som prepojená už od roku 1999 keď som s rodinou prišla ziť do Zaježovej. Vtedy sme veľa dobrovoľníčili a organizovali víkendovky a tábory zamerané hlavne na tradičné remeslá. V rokoch 2009-2014 som bola jednou zo zakladateľov, spoločníkov a konateľov Čarovar s.r.o., ktorá zabezpečovala a stále zabezpečuje stravu v centre. Po ročnej prestávke som sa znova začlenila do tímu a momentálne mám na starosti financie a varenie, kde sa snažím spríjemniť našim návštevníkom ich pobyt chutnou vegetariánskou stravou. Dúfam a verím, že väčšina z nich bude odchádzať z centra spokojná a mnohí sa k nám radi vrátia aj kvôli výbornej a zdravej strave. Od jari do neskorej jesene trávim veľa času v záhradke. Milujem záhradkárčenie, je to pre mňa zábava, relax a pohladenie po duši.

carovar@zivica.sk

Monika Miháľová

kuchárka, pomocníčka na centre, záhradníčka

Môj príchod na Zaježovú je spojený s mojimi školopovinnými detvákmi a Zaježovskou školou. Vďaka tomu som mohla objaviť Vzdelávacie centrum - miesto uprostred prírody, dýchajúce neopísateľnou atmosférou, miesto, kde sa dá zastaviť a žiť. A tak tu žijem a pracujem od roku 2016 v time skvelých ľudí a priateľov. Mám na starosti upratovanie priestorov a milujem prácu v našej doslova "začarovanej" kuchyni. Voľný čas trávim so svojou rodinou, mám rada kone, psy, mačky a kamene, a tak trochu zabŕdam do štúdia homeopatie.

carovar@zivica.sk

Dagmar Milová

vedúca kuchyne 

Od mladosti má zaujímala zdravá strava a keď som stala mamičkou, tak som sa do varenia pustila naplno. Bola som veľmi šťastná, keď som dostala príležitosť uplatniť moje hobby v kuchyni na centre a od roku 2009 som varila v tíme Čarovaru. Momentálne sa do centra vraciam po štvorročnej naterskej dovolenke (už opäť ako trochu iný človek), tak som sama zvedavá, akými chuťami vás budem sprevádzať. Okrem varenia milujem život, mojich troch chlapov, prírodu, chôdzu na dlhé trate, ezoterické a filozofické debaty, duchovnú literatúru a prácu na sebe.

carovar@zivica.sk

Michal Kollár

kuchár, pomocník v centre


Po rokoch putovania svetom a zbierania skúseností v rôznych zamestnaniach, sme s rodinou našli stred sveta na Zaježovej.  Baví ma jedlo a všetko s tým spojené, práca v kuchyni je preto pre mňa veľmi napĺňajúca. Mojím hlavným cieľom je vybudovať živé gazdovstvo, produkovať potraviny a kŕmiť zástupy.

carovar@zivica.sk