Kde domov môj? Krásny a slobodný do 20tis.€ + Prírodné staviteľstvo  

Pozývame vás na víkendový seminár zameraný na prírodné staviteľstvo, ktorý povedie Petr Skořepa z www.ekovesnice.cz, ktorý vysvetlí rôzne metódy stavania a ako sa mu podarilo postaviť niekoľko lacných domov z rôznych materiálov. 

 

Kde domov môj? Krásny a slobodný do 20.000 € bez účtov a splátok 

Verím, že slobodné bývanie bez závislosti na inžinierskych, obchodných aj bankových sieťach si zaslúži každý. Žijem to, v čo verím a domy môžete u nás vidieť aj vyskúšať. Že skutočne ide postaviť krásny malý 40mdom pre dvoch do 6000 €  alebo rodinný a dokonca aj nezávislý dom 100m2 alebo 50m2 mobilný do 20 000€. Že ide aj byt alebo starý dom upraviť.

Prehľad, čo všetko je dnes nielen v staviteľstve možné, ktorý vám zmení pohľad na vaše životné možnosti.

Nemusíte byť ekológ, odborník a ani remeselník na to, aby ste si dokázali sami navrhnúť nezávislé a teda slobodné riešenie bývania. Keď už viete čo hľadáte, je jednoduché to nájsť a so stavbou vám potom pomôžu firmy a remeselníci.

 

Prírodné staviteľstvo

Radi by ste postavili zdravý a cenovo dostupný dom?
Radi by ste si zlepšili vnútornú klímu domu hlinenými omietkami?
Zaujímajú Vás sťahovatelné domy a jurty?

Pozývame Vás na seminár, na ktorom sa budeme venovať výhodám a nevýhodám stavebných a izolačných materiálov, tvarov stavieb. Povieme si, kde nakúpiť aký materiál a ako, kde a prečo postaviť slamený domček, nízkoenergetický, pasívny alebo sťahovateľný dom dlhou životnosťou bez myší, plesní a chémie. Drevo, slama, hlina, kameň. Stavební zákon inak. Tvorba zámeru.

Stále viac používaným materiálom v prírodnom staviteľstve je slama a hlina. Tieto materiály sú veľmi lacné, ale je dobré vedeť ako a kde ich správne použiť, aby vydržali, nešli do nich myši a fungovali tak, ako si prajeme. Podľa spôsobu ich použitia môže prudko narásť pracnosť na stavbe. Niekoľko možných rôznych konštrukcií a ako si ušetriť veľa práce a peňazí si ukážeme na príkladoch a chybách niekoľkých stavieb.

Preberieme praktickú stavbu slameného  domčeka najefektivnější technikou, ktorá šetrí čas, rieši problémy s hlodavci, prievzdušnosťou, horľavosťou a výrobu vlastných omietok a tehál (odolných i prívalovým dažďom). Preberieme zoznamy dodávateľov, kde a čo kúpiť, čo sa oplatí si nechať vyrobiť a kedy sa mi oplatí stavba svojpomocne. Seminár bude vedený prevažne z pohľadu staviteľa, teda plný jednoduchých a praktických postrehov. 

 

Nechci zatěžovat zbytečnými řečmi, jen shrnout za sebe brněnský seminář: 5 let na stavební fakultě mi nedalo víc než víkendový seminář, který jsem právě absolvovala. Bez přehánění. Díky.

Vlaďka Janáčková   

 

 

Program kurzu bude začínať v piatok o 17:00 hod. a skončí v nedeľu obedom o 12:30 hod.

 

Cena

140€ (cena zahŕňa ubytovanie na dve noci 25€, stravu na dva dni 27€, organizačný poplatok 33€ a lektorné 55€).