František Cimerman

Vyštudoval krajinnú ekológiu vo Zvolene. Po štúdiu dlhodobo cestoval a dobrovoľníčil vo svete. Túžba mať prácu, ktorá má zmysel ho priviedla do Živice. Dva roky sa venoval oceňovaniu inšpiratívnych pedagógov v projekte Učiteľ Slovenska a pomáhal školám budovať Záhrady, ktoré učia. Aktuálne vedie projekt SadOVO a podieľa sa na rozvíjaní outdoorovej platformu Hurá von. 

Hurá von! Tajomstvá vody - letný zážitkový tábor pre rodiny s deťmi

streda, 6. júl 2022 - nedeľa, 10. júl 2022

Premýšľate ako zmysluplne stráviť leto s deťmi? Vyskúšajte náš dobrodružno-zážitkový tábor pre rodiny s deťmi, ktoré sú rady vonku.

Aj toto leto pripravujeme dobrodružný tábor pre rodiny s deťmi, ktoré sú rady vonku.

Lektor: 
Ivana Poláčková
Peter Svitek
Andrea Uherková
František Cimerman
Martin Cerovský

Ovocinárski experti

streda, 12. október 2022 - piatok, 14. október 2022

Kurz je určený základným a stredným školám zapojeným v projekte školských ovocných sadov – SadOVO. Nahliadneme na ňom do tajomstiev ovocinárstva a starých a krajových odrôd ovocných drevín. Účastníci budú spolu s pomológom určovať plody odrôd, ktoré zmapovali vo svojich regiónoch, absolvujú ovocinársku exkurziu, ochutnávku muštov či sušeného ovocia. Žiaci na záver rovesníckym vzdelávaním usporiadajú oslavu jesenných plodov pre komunitu miestnej základnej koly.

Lektor: 
František Cimerman
Andrea Uherková
Ondřej Dovala

Hurá von! Vesmírna misia - letný zážitkový tábor pre rodiny s deťmi

štvrtok, 1. júl 2021 - pondelok, 5. júl 2021

Aj toto leto pripravujeme dobrodružný tábor pre rodiny s deťmi, ktoré sú rady vonku. Veríme, že epidemiologická situácia sa bude vyvíjať priaznivo. Urobíme všetko pre to, aby sme zabezpečili maximálne hygienické podmienky v súlade s aktuálnymi nariadeniami.

Lektor: 
Ivana Poláčková
Peter Svitek
Andrea Uherková
František Cimerman
Martin Cerovský