Letná škola Zaježová

Pozývame vás načerpať energiu a nové podnety. Zažiť množstvo AHA momentov a vyzbrojť sa inovatívnymi metódami a postupmi, ktoré vám uľahčia naplánovať si školský rok 2021/2022. Spojte príjemné s užitočným. Pod vedením TOP lektorov zažijete inšpiratívne workshopy, ktoré reflektujú vzdelávanie v 21. storočí a zrelaxujte v nádhernom prostredí Zaježovej.

KAPACITA BOLA NAPLNENÁ - registrovať sa už môžete len ako náhradník/čka: https://forms.gle/qYWMuNewQuxrsHfU9

Letnú školu organizujú absolventky Komenského inštitútu: Miriama Kostrová Glovňová, Stana Opátová a Katarína Michalíková

Cena: 140€ (ubytovanie, strava: 115€, lektorné: 25€)

Tešíme sa na vás♥

 

**Na čo a koho sa môžete tešiť?**

19.7. 2021
Zoznamovacie a teambuildingové aktivity

20. 7.2021
„Time management a Kreativita v práci učiteľa“ - Dušan Ondrušek

V časti „Time management inak“ sa zameriame, okrem tradičných návodov ako odstrániť „zabíjače času“ a zvládať neúmerné množstvo mailov a písomných podkladov, ktoré je nutné pripravovať do školy, aj na to, ako sa starať o rovnováhu medzi prácou a súkromným životom? Cez drobné cvičenia zodpovieme na otázky: Čo prináša multitasking? Ako pestovať „pozitívny workoholizmus“, ale aj „pozitívnu lenivosť“?
V časti o Kreativite si prakticky precvičíme ako pestovať tvorivosť u detí a mládeže, ako prichádzať na nové netradičné riešenia, ale tiež čo znamená otvorená kultúra podporujúca tvorivosť v škole. Vyskúšame si viacero postupov podporujúcich rôzne podoby brainstormingu a inovácií vo vyučovaní a v vo výchovnej práci s deťmi. Povieme si ako dosahovať a využívať flow (plné ponorenie) do činnosti. Na sebe si vyskúšame si nejaké dotazníky, ktoré ukážu aký typ tvorivosti je vám blízky. A budem hovoriť aj o rastovom nastavení (podľa Carol Dweck) a jeho podobách podmienkach našich škôl.

21.7.2021
Húževnatosť - prebuďte zvedavosť, rozpáľte vášeň a uvoľnite potenciál – Martin Kuruc

Ako podporiť u svojich žiakov vášeň a vytrvalosť pri sledovaní zmysluplného cieľa pri učení. O našich výsledkoch v živote nerozhoduje ani nadanie, dostatok financií ani „šťastie“, ale to či sme húževnatý. Schopnosť sledovať jeden cieľ je dôležitá v dnešnej dobe neobmedzenej ponuky aktivít, okamžitého uspokojenia a skracujúcej sa pozornosti.

22. 7. 2021
Sociálne a emocionálne učenie – Kornélia Lohyňová

Sociálne a emocionálne učenie (SEL) je proces, prostredníctvom ktorého si deti osvojujú zručnosti potrebné k tomu, aby porozumeli vlastným emóciám, zvládli ich, rozvíjali empatiu, vytvárali kvalitné vzťahy a robili zodpovedné rozhodnutia. Vedie k zlepšeniu pohody, sebaúcty, správania a vyššiemu výkonu. Počas workshopu spoznáte 5 kľúčových kompetencií SELa dozviete sa, ako implementovať aktivity a nástroje na rozvoj sociálnej a emocionálnej inteligencie u svojich žiakov.

23.7.2021
Návšteva školy v Pliešovciach

Riaditeľ (Slavomír Matejka) a zástupkyňa (Ľubka Bezeková) nám ukážu školu, porozprávajú o svojich úspechoch, projektoch a víziách. Kto bude mať chuť, môže si zahrať aj Kin-ball – hru rovných šancí a príležitostí, ktorej však nechýba nič z toho, čo robí športové hry príťažlivé pre všetky generácie: zábavu, napätie a emocionálny náboj.