Letná škola pre začínajúcich učiteľov Zaježová

Letné školy Komenského inštitútu sa stali hitom medzi učiteľmi. Tohtoročnou novinkou je Letná škola pre začínajúcich učiteľov na Zaježovej.

Ak učiť začneš od septembra, alebo máš 1 až 3 roky pedagogickej praxe a chceš svojich žiakov „prebudiť, nakopnúť“ a efektívne motivovať je určená práve pre Teba.

Čakajú Ťa štyri dni nabité energiou a inšpiráciami:

  • Zoznamovacie a teambuildingové aktivity.
  • Ukážeme si techniky, stratégie, digitálne vychytávky a inovatívne prístupy v edukácii. Dozvieš sa rôzne tipy, triky, dostaneš rady od učiteľov expertov, ale zažiješ i cvičenia, úlohy, ktoré ti pomôžu pochopiť samého seba a objaviť v sebe silné stránky či ujasniť si svoje profesijné smerovanie. Budeš mať možnosť pracovať na sebe a so sebou. Priblížime si motivačné aktivity, energizéry a rozmanité podnetné materiály, ktoré môžeš využívať s cieľom vzbudiť pozornosť u žiakov a podporiť ich aktívne poznávanie okolitého sveta.
  • Vyučovanie (učiteľa) a učenie sa (žiakov) môže (musí byť) byť zábavné, fascinujúce, objavné, zážitkové, smiešne, tajomné, hravé, zmysluplné a jedinečné. Týmto blokom vás bude spevádzať Lucia Šepeľáková, absolventka Komenského inštitútu a zanietená učiteľka, ktorá sa už viac ako 12 rokov venuje problematike inovatívnych a aktivizujúcich metód a procesom aktívneho učenia sa.
  • Živé knihy - príbehy úspešných učiteľov z praxe, absolventov Komenského inštitútu! Príde aj Iveta Barková - Učiteľka Slovenska 2020 a riaditeľka súkromnej základnej školy v Senci.
  • Slovenská komora učiteľov ti pomôže zorientovať sa v aktuálnej školskej legislatíve, pedagogických dokumentoch a tvojich právach.
  • Letnou školou nekončíme! Vytvoríme podporné skupiny, ktoré budú Tvojou oporou počas celého školského roka. Svoje skúsenosti s nimi bude zdieľať Petra Balejová, účastníčka aktuálneho ročníka Komenského inštitútu.

Ak sa chceš zúčastniť Letnej školy, prihlás sa tu: https://forms.gle/Q95CA8TqhNutqHyj9

V prípade otázok píšte na: jakubcova@zivica.sk

Tešíme sa na Teba, tím Komenského inštitútu.